نویسندگان محترم لطفا در ابتدا در سامانه ثبت نام نموده و سپس در صفحه شخصی نویسنده ارسال مقاله جدید را پیگیری فرمایید.

 

جهت مشاهده فرمت مقاله فارسی فصلنامه پژوهش‌هایی در یاخته و بافت  (word)،

اینجا را کلیک کنید.

لطفا جهت مشاهده فرمت مقاله فارسی فصلنامه پژوهش‌هایی در یاخته و بافت (pdf

اینجا را کلیک کنید.

جهت دریافت فایل اند نوت فصلنامه اینجا را کلیک کنید

جهت دریافت فایل تعهدنامه انتشار مقالات اینجا را کلیک نمایید.

 

جهت دریافت فرم تعارض منافع کلیک کنید

 

نکات مهم برای نویسندگان:

1- در مقاله، قواعد دستور زبان فارسی و رسا بودن جملات مورد توجه ویژه قرار گیرد.

2- مقالاتی که برای چاپ به این مجله ارسال می‌گردد نباید قبلا در مجله‌ای دیگر (داخل یا خارج کشور) چاپ شده باشد (بجز در شکل خلاصه در گردهمایی‌ها و کنفرانس‌ها). همچنین نباید به طور همزمان برای چاپ به مجلات دیگر ارسال شده باشد.

3- در متن مقاله نباید واژه‌های بیگانه که معادل فارسی قابل فهمی دارند، نوشته شود.

4- در مواردی که در متن مقاله ناگریز از اصطلاحات بیگانه استفاده می‌شود، باید عین اصطلاح نیز نوشته شود و چنانچه از مخفف‌های استاندارد استفاده گردد، در اولین مورد استفاده معرفی گردد.

5- مسئولیت مطالب مندرج در مقاله بر عهده نویسنده یا نویسندگان مقاله است.

6- ترتیب چاپ مقالات طبق ضوابط خاص مجله است و به ارزش علمی مقاله و یا شخصیت نویسندگان بستگی ندارد.

7- مجله در قبول، رد , حک و اصلاح مقالات آزاد است.

8- استفاده از مندرجات مجله با ذکر مآخذ آزاد است.

9- مقالات دریافتی توسط هیات تحریریه با همکاری متخصصان امر داوری می گردد و در صورت تصویب با رعایت نوبت به چاپ می‌رسد. تصمیم نهایی برای چاپ مقاله توسط هیئت تحریریه صورت می‌گیرد.

10 - تمامی مقالات ارسالی به مجله پژوهش‌ قبل از ورود به فرآیند داوری در مجله پژوهش‌هایی در کشت سلول و بافت کاریوتیک قبل از داوری از طریق نرم افزارهای مشابهت یاب بررسی خواهند شد و حداکثر مشابهت نگارشی قابل قبول بیست درصد است.

11 - سیستم داوری این مجله Blind peer review می‌باشد.

12- نویسندۀ عهده دار مقاله باید اسامی تمام همکارانی که در مقاله مشارکت داشته‌اند را در بخش اضافه کردن نویسندگان ذکر نماید، در غیر اینصورت مقاله از جریان بررسی خارج می‌شود. ضمناً ایمیل نویسندگان محترم ترجیحا ایمیل آکادمیک آنها باشد.

13- مقالات ارسالی می‌تواند در شکل مقاله علمی پژوهشی کامل، کوتاه و یادداشت باشد.

14- مقالات مروری که حداقل 10 منبع آن به پژوهش‌های چاپ شده مولف یا مولفین اختصاص یافته باشد نیز جهت درج در مجله بررسی می‌شوند.

15- مقالات باید به زبان فارسی تهیه شوند (به استثنا مقالات پژوهشگران خارجی که باید به زبان انگلیسی باشد) و هر مقاله باید یک چکیده به زبان انگلیسی داشته باشد.

16- مقالات نباید از 10 صفحه (حدود  5 هزار کلمه) تجاوز کند.

17- تصاویر ارسالی مقالات باید اصل بوده و در صورت وجود جداول و نمودارها در متن و در محل مناسب آورده شود.

18- در صورت استفاده از منابع فارسی، حتما منبع به زبان انگلیسی برگردانده شود و در آخر آن فهرست عبارت [in Persian] ذکر شود.

19- نحوه نگارش منابع در مقاله به صورت نام نویسنده و سال است و در انتهای مقاله نیز به ترتیب حروف الفبا و به صورت زیر است. فایل اند نوت (Endnote) منابع در انتها پیوست شده است.

Uyeda, J.C., Harmon, L.J. and Blank, C.E. 2016. A comprehensive study of cyanobacterial morphological and ecological evolutionary dynamics through deep geologic time. PloS one, 11(9): e0162539 .

20 - آدرس دفتر مجله: تهران – دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات - دانشکده علوم پایه - انجمن کشت سلول و بافت گیاهی ایران